Zabawki edukacyjne podbijają rynek

W dzisiejszych czasach, wielu rodziców stale puszcza dzieciom nowe bajki lub daje się bawić telefonem. Nie jest jednak szokiem, że nadmierne użytkowanie takich technologii, może być szkodliwe dla dziecka. Z pomocą przychodzą projektanci zabawek edukacyjnych, którzy w ostatnich latach pokazują, na co ich stać. Dzięki nim takie zabawki to dziś dużo więcej niż nudne układanki i nieprzyciągające wzroku puzzle. Z kolei rynek pokazuje, że rodzicom podobają się takie rozwiązania i jest to świetny znak! 

Połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nie powinno nikogo dziwić, że dzieci najlepiej się uczą wtedy, gdy się dobrze bawią. Jedna z teorii nauczania mówi o tym, że dziecko (ale i dorosły!), by przyswoić jakąś, informację potrzebuje być w dobrym humorze, mieć pozytywne nastawienie i być zainteresowanym. Pewnie już się domyślacie, co umożliwia spełnienie tych trzech kryteriów. Otóż tak, zabawki edukacyjne. Po pierwsze, pewnikiem jest, że bawiąc się, dziecko będzie miało dobry humor. Myśląc o zabawie – dobre nastawienie. A co bardziej zainteresuje dziecko niż pełne kolorów puzzle, wydające odgłosy zwierzątka, czy mówiące lalki? Z tego względu takie zabawki naprawdę łączą przyjemne z pożytecznym i zapewniają, że dziecko spędzi przyjemnie czas, przy okazji się ucząc.

Jakie zabawki wybrać?

Aktualna oferta zabawek edukacyjnych jest ogromna i stale rośnie. Z tego względu, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Przy wyborze zabawki, powinniśmy się kierować zainteresowaniami pociechy. Jeśli bardzo lubi zwierzątka – na pewno sprawdzi się mówiący piesek lub tańcząca ośmiorniczka! Jak chcemy rozbudzić w dziecku zainteresowanie światem, możemy wybrać takie, które w jakiś sposób będą nawiązywały do obcych kultur. A jeśli dziecko lubi patrzeć na gwiazdy, to może się przydać coś, co nawiązuje do kosmosu. Najważniejsze jest żebyśmy wybierali to, do czego nasze dziecko będzie podchodzić z przyjemnością – jeśli coś mu się nie spodoba, to poszukajmy kolejnej opcji, by odkrywać jego tożsamość. Dobra zabawa, wspiera dobrą edukację.