Pierwsza wyprawka szkolna – o czym należy pamiętać?

Kiedy stajemy w obliczu przygotowania naszej pociechy do rozpoczęcia nauki w szkole targają nami różne emocje, co oczywiście jest zupełnie normalne. Pierwszym dylematem jest to, czy nasz podopieczny zaaklimatyzuje się wśród nowych osób, a drugą czy uda nam się dobrze wszystko zorganizować i skompletować wyprawkę do szkoły. W przypadku tej ostatniej ważne informacje na temat tego, co powinna zawierać podawane są na pierwszym zebraniu z rodzicami. Nie mniej jednak, jeżeli chcemy temat mieć załatwiony wcześniej warto przystąpić do działania już w połowie wakacji.

Jak prawidłowo skompletować wyprawkę szkolną?

W pierwszej kolejności powinno zadbać się o podręczniki oraz ćwiczenia, które są wymagane przez szkołę. Rozpiska z reguły znajduje się na stronie internetowej szkoły lub jest powieszona w widocznym miejscu w szkole. Kolejnym ważnym tematem jest plecak, piórnik oraz worek na obuwie zmienne i strój na wychowanie fizyczne. Z tym ostatnim warto się wstrzymać, ponieważ niektóre szkoły mają wytyczne co do tego, z czego powinien się składać. Samodzielnie możemy zakupić także obwoluty na książki oraz kredki (dostępne w sklepie biurwa), ołówki, a także klej. W przypadku pierwszoklasistów z reguły wymagane jest pióro do pisania, ale z tym zakupem też warto poczekać do pierwszego zebrania. Są pewne produkty, o które możemy zadbać z wyprzedzeniem jednak są i takie, które warto skonsultować z nauczycielem naszego podopiecznego.