Przydatny gadżet gdy w domu jest niemowlę

Karmienie piersią jest najlepszym i zalecanym sposobem żywienia niemowląt. butelki dla dzieciNie każda kobieta może i chce karmić w ten sposób. Wówczas karmienie odbywa się mlekiem sztucznym lub ściągniętym mlekiem matki podawanym w butelce przeznaczonej do karmienia niemowląt. Gdy mamy niemowlę w domu butelki dla dzieci są na wyposażeniu kuchni niezależnie od tego, czy dziecko karmione jest piersią, czy mlekiem sztucznym. W późniejszym okresie są wykorzystywane do podawania innych płynnych pokarmów.

Przydatny gadżet gdy mamy niemowlaka

Podgrzewacz do butelek może usprawnić przygotowywanie lub podgrzewanie mleka do karmienia. Dzięki niemu zdecydowanie szybciej przygotujemy dziecku choćby nocne posiłki, unikając w ten sposób płaczu dziecka, które zbyt długo czeka na jedzenie. W prosty i szybki sposób podgrzejemy nie tylko mleko, ale w późniejszym okresie zupki czy choćby wodę bez obawy, że ich temperatura jest za wysoka.

Rodzaje podgrzewaczy:

  • standardowe – podgrzewanie mleka i pokarmów za pomocą pary wodnej, większość jest uniwersalna i pasuje do różnej wielkości i rodzajów butelek dla dzieci;
  • turystyczne – podłączane do gniazdka zapalniczki samochodowej, z zasilaczem lub żelowe;
  • wielofunkcyjne – poza podgrzewaniem mają funkcję sterylizacji czy miksowaniem składników i przygotowywaniem posiłków.