Co kupić małemu chłopcu na urodziny?

Mimo, iż nie powinno być podziału zabawek na te chłopięce i dziewczęce – w końcu każde dziecko może bawić się tym, czym chce, to oczywiste jest, że taki podział istnieje. Dziewczynki naturalnie częściej sięgają po lalki, choć, oczywiście zdarza się, że mała panienka bawi się resorakami czy pistoletami na wodę. Znacznie rzadziej widuje się chłopców, którzy bawią się dziewczyńskimi zabawkami. Mali panowie gustują raczej w żołnierzykach, klockach lego czy pojazdach wszelkiej maści.

Co kupić chłopcu na urodziny?

Jeśli nie ma się własnych dzieci, lub jest się mamą dziewczynek, bardzo ciężko jest niekiedy wybrać prezent dla chłopca. Żeby znaleźć idealny podarunek, trzeba wziąć po uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim liczy się wiek. Jeśli malec ma roczek, podaruje mu się inny prezent niż na przykład pięciolatkowi. Dobrym pomysłem dla chłopca niemal w każdym wieku będzie kolejka dla dzieci najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu z rodzicami, a tego typu zabawka z pewnością uatrakcyjni niejeden wieczór każdej rodzince. Tym bardziej, że kolejką dla dzieci z powodzeniem może bawić się również każda dziewczynka, jeśli na przykład chłopiec ma siostrę.

Na jaką kolejkę się zdecydować?

Wiele sklepów z zabawkami oferuje przeróżne kolejki dla dzieci (https://www.zabawkiiszkola.pl/kolejki-dla-dzieci). Warto dostosować swój wybór do wieku dziecka. Młodsze dzieci nie powinny bawić się drobnymi elementami, dlatego warto zwrócić uwagę czy dana kolejka nie posiada żadnych ostrych czy drobnych dodatków, które dziecko mogłoby połknąć. Do wyboru jest również materiał, z jakiego ma być wykonana zabawka. Na rynku dostępna jest cała masa kolejek dla dzieci wykonanych z drewna albo z plastiku. Kolejnym aspektem jest to, czy zabawka ma być napędzana elektrycznie, czy ma posiadać jedynie mechanizm ręczny. Młodsze dzieci lepiej będzie obdarować drewnianą kolejką, ręcznie napędzaną. Starsi chłopcy na pewno ucieszą się z elektrycznej kolejki, którą rozbudować będzie można w przyszłości o dodatkowe tory, mosty, budynki, ulice, stacje czy inne akcesoria.