Piłka- przedmiot, który towarzyszy dziecku praktycznie na każdym etapie jego rozwoju

Piłki dla dzieci bywają różne od całkiem małych po bardzo duże. To jaką piłkę kupuje się danemu dziecku- zależne jest od wieku malucha i celu, jakiemu ma służyć. Niemniej piłki dla dzieci należą raczej do zabawek o wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Jaką piłkę kupić niemowlakowi?

By się nią nie zadławił ani nie uderzył. Warto kupić mu piłkę materiałową. Taką kolorową, która będzie przyciągała jego uwagę, a jednocześnie zachęcała go, by się przemieścił i po nią sięgnął. Gdy malec trochę podrośnie, można podarować mu piłkę dla dzieci plastikową, do której wrzuca się klocki o określonym kształcie.

Maluch będzie zmuszony nieco pogłówkować, który klocek pasuje do danego otworu. Jednak będzie to dla niego doskonała okazja, by poćwiczyć mózg i zmusić go do wzmożonego wysiłku.

A co kupić uczniowi podstawówki?

W jego przypadku trzeba będzie kupić piłki nieco większych rozmiarów. Najlepiej sprawdzą się te do footballu lub koszykówki. Dzięki nim oderwie się nieco od elektronicznych sprzętów typu laptop czy tablet i pozna uroki aktywności fizycznej. Oczywiście, jeśli dziecko wyrazi na to chęć, można mu kupić piłki tenisowe lub pingpongowe. One też mogą dać człowiekowi niezłą dawkę rozrywki i adrenaliny.

Jaką piłkę kupić nastolatkowi?

W jego przypadku jest pewne, iż nie będzie chciał mieć piłek dla dzieci. Dlatego też można dać mu piłkę do siatkówki halowej lub jej plażowej odmiany. Nastolatki lubią tego typu rozrywkę, a poza tym umieją się już obchodzić z tak delikatnymi piłkami i na pewno je nie zniszczą.

Bardziej ambitnym nastolatkom można kupić profesjonalną piłkę futbolową, taką, jaką używa się w profesjonalnych ligach piłkarskich. Może, gdy się z nią oswoi, łatwiej mu będzie robić techniczne postępy. Nastolatkom, którzy chcą być coraz sprawniejsi i silniejsi, warto podarować piłkę lekarską. Dzięki niej ich mięśnie i ciało nabierze fizycznej krzepy.