DaYan GuHong v2

Firma DaYan produkuje Kostki Rubika od lat. Specjalizują się w kostkach 3x3x3, gdzie ich najbardziej rozpoznawalną serią są kostki z cyklu GuHong. DaYan GuHong v1 został wypuszczony do sprzedaży kilka lat temu. Wówczas był bardzo solidną kostką w stosunkowo niewielkiej cenie.

Jednak około rok temu na rynku pojawił się DaYan GuHong v2. Szybko stał się rozchwytywaną kostką. Ten model jest niezwykle solidną kością 3x3x3. GuHong v2 wykonana jest z bardzo wytrzymałego plastiku barwionego na dayan guhong v2czarno, biało, kolorowo bez naklejek oraz kolorowo bez naklejek z czarną ścianką, sprawdź te kostki na https://www.kostkirubika.pl/pl/p/DaYan-II-Guhong-V2-color/66. Same przylepki są trwałe oraz wykorzystują atrakcyjne dla oka kolory. GuHong v2 ma niezwykle wytrzymały krzyżak, czyli część do której przymocowane są pojedyncze kostki. Nie łamie się on przy upadku. Sam model przedstawia się raczej klasycznie. Nie ma w nim prawie żadnych eksperymentów z mocowaniami, czy wykończeniami krawędzi. Jedynym bonusem są poduszki, których zadaniem jest zmniejszenie ryzyka, iż kostka podczas układania rozsypie się lub pojedyncza część wypadnie.

DaYan GuHong v2 chodzi bardzo płynnie. Podczas układania wymagane jest włożenie trochę siły w ruchy ścianami, lecz sprawia to, że kostka jest bardzo stabilna. Dzięki temu może świetnie się sprawdzić przy konkurencji typu „Blind”, czyli układaniu Kostki Rubika z zamkniętymi oczami. Jedynym minusem DaYana GuHonga v2 jest dźwięk, jaki wydaje. Nieprzyjemny i zdecydowanie za głośny.