Jak wybrać wanienkę dla dziecka?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że odpowiednia pielęgnacja małego dziecka korzystnie wpływa na jego rozwój i zmniejsza ryzyko infekcji i chorób skórnych. Niemowlaka należy regularnie kąpać już od pierwszych chwil jego życia. Jednak, aby zabieg ten mógł być przeprowadzany w bezpiecznych warunkach, to koniecznie należy zaopatrzyć się w wanienkę dla dziecka.

Rozmiar wanienki ma znaczenie

Wanienka dla dziecka (np. taka blog.bobomio.pl/aktualnosci/przeglad-wanienek-dla-niemowlaka-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie) powinna być odpowiednio dobrana do wieku malucha. Dla noworodków dedykowane są małe wanienki dziecięce ze specjalnym stojakiem ułatwiającym kąpiel. Większe dzieci można kąpać w dużych wanienkach, które umieszcza się bezpośrednio w wannie.

wanienka dla dziecka Bebejou

Wanienka z odpływem czy bez?

Wielu rodziców podczas kompletowania wyprawki zwraca uwagę na cenę poszczególnych produktów. Wanienka dziecięca to koszt przynajmniej kilkudziesięciu złotych, chociaż jej cena może być znacznie wyższa – wszystko zależy od wybranego modelu i jego funkcjonalności. Najtańsze są zwykłe wanienki plastikowe. Nieco więcej trzeba zapłacić za wanienkę z odpływem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób można pozbyć się wody z wanienki – nie trzeba dodatkowo narażać własnego kręgosłupa na przeciążenia przy podnoszeniu wanienki pełnej wody. Należy jednak przy zakupie zwrócić uwagę na staranność wykonania korka – musi on być idealnie szczelny!