Wózki dziecięce tworzone nie tylko z myślą o jedynakach

Niejednokrotnie mówi się, że dziecko to dar od Boga. Tak czy inaczej, z pewnością jest to ogromna radość dla rodziców. Jednakże wbrew pozorom coraz częściej spotyka się rodziny z większą ilością dzieci. Niejednokrotnie różnica pomiędzy rodzeństwem jest na tyle niewielka, że w zasadzie część sprzętów zostaje przekazana młodszemu w spadku po starszym. O ile można bez problemu przekazać ciuszki, zabawki czy nawet łóżeczko, o tyle trudniej wygląda to w kwestii wózka.

Wózki dziecięce stanowią podstawowy środek lokomocji dla dzieci od pierwszych dni życia nawet do okresu przedszkolnego. Jak zatem poradzić sobie, kiedy dwójka dzieci powinna korzystać z niego równocześnie? Jeżeli jedno jest starsze od drugiego, to na krótkich dystansach możemy próbować zachęcać starszego potomka do pokonania drogi piechotą. Inaczej sprawa będzie wyglądać w przypadku podwójnego daru od Boga, czyli bliźniąt,

Tutaj doskonałym rozwiązaniem okażą się dziecięce wózki bliźniacze. Ze względu na ich dużo mniejszą popularność niż standardowych wózków dziecięcych, są one zazwyczaj znacznie droższe. Jednakże jest to sposób na przewiezienie dwójki dzieci przez jedną osobę. Wózki bliźniacze można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza, gdzie siedzenia rozlokowane są tuż obok siebie. Natomiast w opcji drugiej siedziska zamontowane są w pozycji jedno za drugim. Tak czy inaczej wózek bliźniaczy cechuje się dużymi gabarytami, czego efektem mogą być trudności w pokonywaniu przeszkód komunikacyjnych.

Problematyczna może okazać się podróż środkami komunikacji miejskiej czy wejście do sklepu. Ponadto ze względu na wspomnianą wielkość, trudniej może wyglądać jego zniesienie czy wniesienie po schodach bądź nawet umieszczenie go w bagażniku. W związku z tym przed jego zakupem warto przemyśleć dokładnie wszelkie możliwe scenariusze, z jakimi może przyjść nam się zmierzyć.