Jak bez kłopotów nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

rowerek trójkołowy z pchaczemBez wątpienia, jedną z podstawowych umiejętności, jaką dziecko powinno nabyć jest jazda na rowerze. Jak więc skutecznie i w miarę szybko nauczyć dziecko jazdy? Jakie rowerki dla dzieci wybierać?

Wybór rowerków dla dzieci

Niewątpliwie to, jakie wybierze się dla dzieci rowerki ma kluczowe znaczenie. Rzecz w tym, iż przede wszystkim powinny być one solidne, ażeby dzieciom nie groziło niebezpieczeństwo. Niedopuszczalne jest sadzanie dzieci na rowerki, które są kiepsko zmontowane lub też poszczególne ich części mogą się złamać w dowolnym momencie.

Niemniej jednak, podczas wyboru rowerków dla dzieci warto zwracać uwagę również na coś innego. Chodzi o to, aby rowerki dla dzieci były dostosowane do nauki jazdy. W zestawie z rowerem powinny być dodatkowe kółka, które można przyczepiać i demontować. Ponadto, powinno być również miejsce na wetknięcie patyka, za pomocą którego opiekun może asekurować czy też prowadzić dziecko uczące się jeździć.

Jak uczyć?

Bez wątpienia, naukę jazdy na rowerze trzeba przeprowadzać w kilku etapach. Najpierw dziecko powinno mieć szansę oswoić się nieco z samym pojazdem. Dlatego też, dobrze jeśli może pojeździć na rowerze z dodatkowymi kółkami. Dopiero później natomiast przychodzi czas na naukę utrzymywania równowagi na zwyczajnym rowerze.