Super Sand a inne masy plastyczne dla dzieci

Na rynku artykułów dziecięcych dostępnych jest coraz więcej produktów do rzeźbienia i lepienia. Jednym z nich jest kinetyczny piasek Super Sand wypuszczony do obiegu przez firmę Goliath.

Produkt, jak mówi sama nazwa, ma konsystencję podobną do piasku i tak się zachowuje, a więc nie jest dokładnym zamiennikiem plasteliny. Super Sand ma imitować zabawę w prawdziwej piaskownicy, dlatego do zestawów dołączane są kuweta i różnego rodzaju foremki do wznoszenia piaskowych konstrukcji. Masa występuje w kilku kolorach, które można kupować w zestawie albo oddzielnie, jako uzupełnienie posiadanych już kompletów. Do tej pory wyszły zestawy m.in. o tematyce zwierząt, dinozaurów czy ogrodu. Cechą dodatkowo odróżniającą super piasek od innych tworzyw o podobnym przeznaczeniu jest to, że nie traci swoich właściwości plastycznych, a więc wykonane rzeźby są zawsze gotowe do dalszych przeróbek.
Podobnie jak inne tworzywa do lepienia, zabawy z piaskiem stymulująco działają na rozwój kreatywności dziecka oraz korzystnie wpływają na jego zdolności manualne. Są również zajmujące, ponieważ wymagają od malca skupienia i twórczego podejścia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, produkt posiada całkowicie naturalny i nieszkodliwy dla najmłodszych skład a dodatkowo charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym. Podsumowując, specyfika piasku Super Sand polega przede wszystkim na jego sypkiej oraz jednocześnie lepkiej konsystencji, która ma przypominać budowanie zamków na plaży, tylko że w domowych warunkach.