Zalety układania kostki Rubika

Kostka Rubika jest znaną i lubianą zabawką – nie każdy jednak wie o tym, że jej układanie może nieść za sobą bardzo liczne korzyści! Kostka Rubika jest bowiem zabawką edukacyjną – jej układanie kształtuje u dzieci umiejętność logicznego myślenia, wpływając zarazem korzystnie na sprawność manualną palców oraz rąk. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta!

Zalety układania kostki Rubika

Układanie kostki Rubika jest zajęciem, które z całą pewnością uczy dzieci cierpliwości – nawet prosta kostka 2×2 może początkującej osobie sprawiać nie lada problemy! Ta niezwykła układanka doskonale wpływa również na kreatywność – układając ją, dziecko zostaje zmuszone do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób przekręcić i ustawić poszczególne elementy, aby ułożyć kostkę w odpowiedni sposób. To także zajęcie na wiele godzin – układanie w odpowiedniej kolejności kolorowych pól może być zajęciem na wiele godzin.

Rodzaje kostek Rubika

Gdy kostka Rubika stała się popularną zabawką, powstało bardzo wiele różnorodnych jej odmian. Wśród początkujących szczególnie popularna jest kostka Rubika 2×2 – jest ona uproszczoną wersją tradycyjnej kostki, a układanie kostki 2×2 jest znacznie łatwiejsze. Istnieją również wersje kostki zmodyfikowane w zupełnie przeciwny sposób – tak, aby ich układanie stało się trudniejsze. W wielu sklepach można znaleźć kostki Rubika posiadające bardzo wiele kolorowych pól, istnieją również takie w oryginalnych kształtach – na przykład trójkątnych.