Smoczki do butelek – co wybrać?

W sklepach z dziecięcymi akcesoriami można znaleźć dużą różnorodność produktów niezbędnych dla malucha, nic więc dziwnego, że młodzi rodzice często zastanawiają się, które z nich będą najlepsze dla ich pociech. Butelki do karmienia w różnych rozmiarach, smoczki kauczukowe i silikonowe – jak w tym wszystkim się odnaleźć?

Materiał, z jakiego wykonany jest smoczek

W przypadku wyboru smoczka do butelek, w pierwszej kolejności należy rozważyć to, czy wybrać smoczek kauczukowy czy silikonowy. Wśród zalet silikonowych smoczków do butelek należy wymienić przede wszystkim trwałość tych produktów – zużywają się one znacznie wolniej niż smoczki kauczukowe. Niestety, silikon jest stosunkowo twardym materiałem, przez co niektóre dzieci mogą mieć problem z pobieraniem pokarmu za pomocą takiego smoczka. Smoczki do butelek wykonane z kauczuku mają ciemnobrązową barwę, czym wyraźnie odróżniają się od przeźroczystych smoczków silikonowych. Są one bardzo miękkie, dzięki czemu dziecko bez problemu może przez nie jeść, jednak łatwo ulegają odkształceniom, co wiąże się z częstszą koniecznością ich wymiany.

Kształt smoczka – okrągły, anatomiczny czy z szerokim odpływem?

Wybierając smoczki do butelek, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, ale również na ich kształt. Smoczki anatomiczne w swojej budowie bardzo podobne są do kobiecego sutka, dzięki czemu najlepiej odpowiadają potrzebom dziecka.