Kostka shengshou – łamigłówka dla każdego

Dbając o wszechstronny rozwój swojego dziecka, rodzice starają się zapewnić mu do tego jak najlepsze warunki. Już sama nazwa „wszechstronność” oznacza, że nie należy zaniedbywać żadnego rodzaju jego aktywności, zarówno fizycznej jak i umysłowej. A skoro dziecko uczy się przez zabawę, bardzo istotny staje się więc dobór odpowiednich zabaw i zabawek.

Kostka rubika – zabawka nie tylko dla dzieciKostka shengshou

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć co to jest kostka rubika, gdyż znana jest ona już od kilkudziesięciu lat nie tylko w Polsce. Mimo upływu czasu wciąż nie traci na popularności, a wręcz przeciwnie, ostatnio zyskuje coraz większe grono sympatyków. Przykładem niesłabnącego zainteresowania mogą być zawody w speedcubingu (układanie kostki rubika na czas) organizowane co roku w Gdańsku. Przyciągają one tłumy ludzi w różnym wieku.

Kostka rubika – jaką wybrać?

Wybór w tym asortymencie jest bardzo duży, są bowiem kostki tradycyjne, znane od lat 3x3x3, ale także bardziej skomplikowane, np. 4x4x4 czy 5x5x5. Różne są też firmy produkujące kostki. Na większą uwagę ze względu na jakość swoich produktów, a jednocześnie niewygórowaną cenę, zasługuje kostka rubika shengshou.
Posiada ona mocną konstrukcję, szybki i płynny mechanizm, jest odporna na zarysowanie i ścieranie. Kostka shengshou gwarantuje doskonałą zabawę zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Pomaga rozwinąć sprawność manualną i wyobraźnię, a także szybki refleks i pamięć. Wciąż powstają nowe wersje kostki, coraz bardziej skomplikowane, o nietypowych kształtach i rozmiarach. Kostka shengshou 10x10x10 jest prawdziwym wyzwaniem, a jej ułożenie to niełatwa łamigłówka dla każdego.