Kredki akwarelowe – przedmiot rozwijający wyobraźnię

Rozwój wyobraźni abstrakcyjnej jest w kształceniu dzieci niezwykle ważnym etapem. Dlatego tak chętnie wykorzystywane są do tego celu farbki i kredki, które jednak są wciąż modyfikowane, aby uatrakcyjnić zajęcia plastyczne oraz zachęcić dzieci do większej kreatywności. Kredki akwarelowe są świetnym przykładem nowoczesnej formy wyrazu w rysowaniu i malowaniu.

kredki akwarelowe

Czym są kredki wodne?

Kredki wodne lub inaczej kredki akwarelowe to połączenie tradycyjnych kredek ołówkowych z farbkami akwarelowymi. Kredki wodne w zestawie posiadają pędzelek, za pomocą którego przy użyciu małej ilości wody młody artysta może mieszać ze sobą różne kolory, uzyskując w ten sposób nowe, nieraz zaskakujące barwy. Świetna zabawa w malowanie, jaką daje użycie tego typu kredek, powoduje, że kredki wodne są bardzo chętnie wykorzystywane w kreatywnych pracach plastycznych.

Dlaczego kredki akwarelowe są dobrą alternatywą dla tradycyjnych kredek ołówkowych?

Tego typu kredki po prostu dają większe możliwości kreacji i pomysłowości w tworzeniu nowych barw, co dzieciom bardzo się podoba oraz dopinguje do pracy nad rysunkami. Kredki tego typu są bezpieczne, a ich drewniana oprawa chroni ręce dzieci przed zabrudzeniami. Ślady pozostawione na ubraniach łatwo poddają się praniu, a także można je zmyć z każdej powierzchni.