Koń na biegunach

Koń na biegunach to zabawka, będąca łącznikiem pomiędzy pokoleniami. Znają go starsi i uwielbiają dzieci. Pojawił się w takiej formie, jaką znamy obecnie już w siedemnastym wieku!

konik na biegunach

KOŃ NA BIEGUNACH – MATERIAŁ

Obecnie na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne drewniane koniki. Często łączy się drewno z tekstyliami albo wykonuje zabawkę w całości z plastiku. Warto pamiętać też, że obecnie konie na biegunach ze sklepu online to nie tylko…konie. Co prawda ten zwierzak to już klasyk, najbardziej charakterystyczna forma, którą przybierają dziecięce bujaki. Można jednak kupić go w innej wersji na przykład wieloryba, psa, czy innego ukochanego przez dziecko zwierzaka.

KOŃ NA BIEGUNACH – ROZMIAR

Podstawowa zasada brzmi: bezpieczniejszy jest koń na biegunach duży. Jednak nie sama wielkość się liczy. Inne ważne parametry to rozstaw i długość płóz. Im płozy są dłuższe, tym dziecko może się mocniej bujać. Z kolei szerszy ich rozstaw gwarantuje bezpieczniejszą zabawę. Warto przed przekazaniem konika dziecku, przetestować go samemu i sprawdzić, czy nie jest wywrotny przy mocnym rozbujaniu. Dzięki takiemu sprawdzianowi, można mieć pewność, że maluch nie wyrządzi sobie krzywdy podczas korzystania z zabawki. Częstym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo, jest stosowanie przez producentów na płozach specjalnych gum.