Zabawki dla 6 miesięcznego dziecka – miś interaktywny

Kiedy dziecko ma 6-miesięcy zaczyna już pełzać bądź raczkować. Świat zatem staje się dla niego ciekawszy i potrzebuje wiele bodźców do prawidłowego rozwoju. Pożądane są w tym okresie zatem zabawki dla 6 miesięcznego dziecka, które stymulują jego rozwój, czyli zabawki interaktywne.

miś szumiśMiś interaktywny – rusza buzią, śpiewa i słucha sekretów

Do pobudzających rozwój dziecka zabawek należą misie interaktywne. Takie zabawki dla niemowląt zasilane są baterią, która jest dobrze ukryta, by dziecko nie mogło się do niej dostać, zapewniają zatem bezpieczeństwo. Misie ruszają buzią, śpiewają piosenki, a nawet liczą. Poza tym słuchają sekretów dziecka i potem je powtarzają. Ponieważ dzieci rzecz jasna jeszcze nie mówią w tym okresie, swój głos nagrywać mogą rodzice. Miś powtórzy wszystko dziecięcym głosem. Jest nawet w stanie odtworzyć gaworzenie dziecka. Takie zabawki dla niemowlaka wzbudzają jego duże zainteresowanie i skupiają uwagę na pewien czas.

Misie interaktywne mogą towarzyszyć dzieciom jeszcze bardzo długo. Pełnią także funkcję tradycyjnych przytulanek, które dzieci noszą wszędzie ze sobą i bez których nie potrafią zasnąć. Są miłe w dotyku i nie posiadają wystających elementów, które małe dziecko mogłoby połknąć. Więcej inspiracji o zabawkach niemowlęcych można znaleźć na stronie http://blog.bobomio.pl/aktualnosci/od-kiedy-zabawki-dla-niemowlaka