Łóżeczka dla bardzo małych dzieci

łóżeczko niemowlęceWiele, szczególnie młodych mam ma dylemat dotyczący wyboru łóżeczka dziecięcego, które będzie najlepsze dla ich niemowlaków. Często dzieje się też tak, że młode matki rozczulone nad swoimi pociechami nie chcą ich odkładać do łóżeczka i w efekcie dziecko śpi razem z rodzicami. Nie jest to najlepsze rozwiązanie ani dla dziecka ani tym bardziej dla rodziców, którzy nie mają wówczas warunków do tego aby spokojnie się wyspać.

Łóżeczka dla niemowląt – jakie wybrać?

Istnieje klika rodzajów łóżeczek niemowlęcych. Najbardziej popularne jest chyba łóżeczko niemowlęce wykonane z drewna. Ważne jest aby miało dobrze zabezpieczone brzegi, tak aby maluch przewracając się z boku na bok nie zrobił sobie krzywdy. Łóżeczko powinno być dobrze dopasowane do wieku dziecka. Najlepiej jest jednak wybrać taki model, który będzie rósł wraz z dzieckiem.

Optymalne łóżeczko na lata

Łóżeczka niemowlęce posiadają zazwyczaj regulowaną wysokość (można  tym poczytać na stronie bloga blog.bobomio.pl/porady/urzadzamy-lozeczko-dla-niemowlaka) . Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy maluch nieco podrośnie można przekształcić łóżeczko do jego potrzeb. Po wyciągnięciu kilku szczebelków z łóżeczka można korzystać nawet przez kilka lat. Oczywiście tylko pod warunkiem że nie będzie ono na tyle zniszczone, by stanowić zagrożenie dla malucha.