Czym są ultra plastelina i super plastelina?

Sprytna Plastelina - Elektryczna ZielonaUltra plastelina i super plastelina to dwa produkty dostępne ostatnio w coraz większej ilości sklepów z zabawkami. Czy rodzic powinien zainteresować się zakupieniem ich swojemu dziecku? Być może poniższe informacje okażą się pomocne przy szukaniu odpowiedzi na to pytanie.

Plastelina ultra i super plastelina – co to za produkty?

Ultra plastelina dziecięca oraz super plastelina to produkty znacząco różne od klasycznej plasteliny. Kiedy nikt ich nie dotyka zastygają, kiedy dziecko przystępuje do zabawy robią się miękkie i można układać z nich różne kształty. Z powodu swojej praktyczności (możliwość układania wielu rzeczy oraz fakt, że trudno się nimi ubrudzić) są one coraz bardziej popularne. Zarówno ultra plasteliny dla dzieci jak i super plasteliny występują na rynku w wielu wersjach m.in. różniących się od siebie kolorami czy możliwością świecenia w ciemności.

Różnice między ultra plasteliną, a super plasteliną

Różnice między ultra plasteliną, a super plasteliną nie są zbyt znaczące i prawdopodobnie wynikają prawdopodobnie z przyczyn marketingowych. Super plastelina jest nieco droższa, szybciej reaguje na ciepło (mięknąc) i jest dostępna w większej ilości wersji (między innymi w wersjach zapachowych i magnetycznych)