Kupując wózek spacerowy pamiętaj o kilku kwestiach!

spacerówka fioletowaZawsze nadchodzi taki czas, kiedy dziecko po prostu zaczyna się nudzić, jeżdżąc w wózku wielofunkcyjnym – jest on zabudowany i maluch jadąc w nim, niewiele widzi, nawet umiejąc już siedzieć. a jest już przecież ciekawy świata. Wtedy przychodzi czas na wózek spacerowy.

Wózek, ale jaki?

Mało kto myśli zawczasu o tym, na co zwrócić uwagę wybierając dziecięcą spacerówkę. Wtedy trzeba sobie uprzytomnić kilka rzeczy:
– często z wózkiem będzie musiała sobie poradzić jedna osoba, która jednocześnie opiekuje się dzieckiem. Wózek musi się więc łatwo prowadzić oraz składać i rozkładać,
– w razie deszczu istotne jest, aby wózek posiadał wystarczająco głęboką budkę,
– dla wygody dziecka, oparcie powinno się rozkładać, umożliwiając dziecku jazdę w pozycji siedzącej, półleżącej i niemal leżącej.

Dodatkowo wózki spacerówki parasolki dla dzieci występują najczęściej w opcji z dwoma rączkami, ale dostępne są również takie z pojedynczą rączką. Przed zakupem warto sprawdzić, która opcja jest dla rodziców najwygodniejsza.

Gdzie kupić wózek?

Istnieją sklepy, których asortyment składa się wyłącznie z wózków. Ich pracownicy najlepiej znają się więc na rzeczy. Warto z tego skorzystać. Dzieląc się z nimi swoimi oczekiwaniami, ma się większą gwarancję właściwego wyboru wózka spacerowego.