Jak wybrać odpowiednią zabawkę na biegunach dla dziecka?

Zabawki na biegunach mimo biegu lat, nie straciły na wartości. Wręcz przeciwnie, uznawane są za bardzo wartościowe. Nie ulega wątpliwości, że mają one swój urok. Dawniej, przykładowego konika na biegunach, można było spotkać w niemalże każdym dziecięcym pokoju. Niekiedy drewniana zabawka, była wykonywana własnoręcznie przez ojca czy dziadka i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Współcześnie tego rodzaju zabawki, dostępne są w wielu sklepach. Jak wybrać najlepszy bujak dla dziecka?

Konik, biedronka czy może miś?

Obecnie sklepy dysponują szerokim asortymentem. Zabawki na biegunach występują w wielu wzorach i odmianach. To samo tyczy bujaków. Dostępne są jako różne zwierzątka, nie tylko jako klasyczny konik. Bujaki występują w postaci owieczki, biedronki, misia itp. Niekiedy można także spotkać wzory postaci z bajek. Kupując tego typu zabawkę, warto wziąć pod uwagę, jakie zwierzątko dziecko lubi najbardziej.

Dla kogo?

Bujaki odpowiednie są dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, jednak można także znaleźć wersje dla starszych dzieci. Priorytetem jest jednak to, że dziecko musi samodzielnie siedzieć, aby móc używać zabawek na biegunach.

Kilka istotnych kwestii

Kupując tego typu zabawkę, zawsze należy sprawdzić rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana oraz sprawdzić, czy jest stabilna. Należy również zwrócić uwagę na kąt wygięcia płozów. Nie mogą być one nazbyt wygięte, aby dziecko nie miało możliwości, za dużego wychylenia się.