Gry firmy Epee – Ręka mnie nęka, Chrono Bomb i Łowcy duchów

Obecnie na rynku popularne są te gry, które wykorzystują dostępną technologię, by zapewnić wyjątkową zabawę dla całej rodziny. Liderem w tej kategorii bez wątpienia jest firma Epee, która w ostatnich latach wypuściła kilka niekwestionowanych hitów pod względem popularności wśród najmłodszych.

Ręka mnie nęka to produkcja, która w nowatorski sposób podchodzi do klasycznej gry towarzyskiej, jaką jest prawda czy wyzwanie. Oprócz kart zadań firma Epee zawarła w zestawie również mechaniczną rękę, która wskaże wykonującego zadanie gracza, zamiast popularnie używanej do tego celu butelki. Gra jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz stwarza niezwykłą okazję do wspólnej zabawy.

Chrono Bomb jest grą nieco bardziej skomplikowaną od poprzedniej, wciąż jednak jest na tyle dostosowana do potrzeb najmłodszych, że każde dziecko z pomocą rodzica powinno sobie z nią poradzić. W Chrono Bomb gracze wcielają się w tajnych agentów, którzy muszą przejść „pole laserowe” (w rzeczywistości tor przeszkód stworzony z dołączonej linki) w celu rozbrojenia bomby. W produkcji tej istotny jest fakt, iż gra nie tylko zapewnia rozrywkę dla całej rodziny, ale również zmusza dzieci do aktywności fizycznej.

Łowca duchów zawiera w zestawie specjalny pistolet i elektroniczną figurkę, która wyświetla na ścianach duchy. Zadaniem gracze jest ustrzelenie za pomocą pistoletu jak największej ilości zjaw w ciągu 90 sekund. Czynnikiem, który wpłynął na popularność tej gry, jest z pewnością fakt, iż pomaga ona dziecku oswoić się z ciemnością i strachem przed duchami.