Zabawki czy nauka od najmłodszych lat?

ABC Przedszkolaka szlaczki LegolasAby dziecko dobrze radziło sobie w swojej szkolnej karierze i z łatwością przyswajało wiedzę, warto rozwijać w nim pasję do nauki już od najmłodszych lat. Oczywiście, nikt od razu nie mówi o nauce czytania czy pisania dwulatków, ale w tym wieku z powodzeniem można zacząć naukę poszczególnych liter, kolorowania czy malowania szlaczków.

Wstęp do pisania

Jeśli dziecko od najmłodszych lat będzie oswojone z piórem, kredkami czy ołówkiem, późniejsza nauka pisania sprawi mu o wiele mniej trudności. Wyćwiczona ręka bowiem o wiele pewniej zacznie kreślić litery na kartce. W księgarni warto rozejrzeć się za produktem, jakim jest książeczka ze szlaczkami. Szlaczki to doskonały sposób na wyćwiczenie sposobu trzymania pióra i posługiwania się nim.

Nauka poprzez zabawę

Nauka u najmłodszych dzieci powinna być powiązana z zabawą. Maluchy bardzo szybko się znudzą, więc najchętniej zdobywają wiedzę w ciekawy i urozmaicony sposób. Rodzic często musi wykazać się kreatywnością i cierpliwością, by w zabawie przemycić sporą porcję wiedzy.

Nauka cyfr i najprostszych działań matematycznych z powodzeniem może odbywać się podczas zabawy w sklep. Literki można poznawać podczas malowania kredą po ścianie pokrytej farbą tablicową.