Czy opłaca się kupować rowerek trójkołowy?

Małe dzieci nie lubią dużo chodzić. Większość rodziców zabiera więc na nieco dłuższe spacery wózek. Tymczasem o dobrą kondycję malucha warto zadbać już od najmłodszych lat. Rewelacyjnie w tym celu sprawdzi się rowerek na trzech kołach!

Kiedy warto kupić rowerek trójkołowy?

Rowerek tego typu sprawdzi się zwłaszcza u małych dzieci, które nie mają wyrobionego jeszcze poczucia równowagi. Jest to doskonała podstawa do tego, aby nauczyć się później jazdy na zwykłym rowerze. Rowerek na trzech kołach jest całkowicie bezpieczny – bardzo trudno o wywrotkę na nim.

Co każdy rowerek dla dziecka powinien mieć?

Aby rowerek przypadł do gustu maluchowi, przede wszystkim musi być kolorowy. Jeżeli posiada ozdoby z bajkowych postaci – tym lepiej. W kwestiach wygody, to przede wszystkim najważniejsze jest wygodne siedzisko. Warto zwrócić uwagę na to, aby było wykonane z materiału zapobiegającego poślizgnięciom. Kolejną ważną kwestią są uchwyty od kierownicy. Nie mogą być zbyt duże, tak by niewielka dziecięca rączka spokojnie mogła je objąć. Elementem dodatkowym wyposażenia rowerka trójkołowego jest niewielka sakiewka, w której dziecko będzie mogło schować najcenniejsze skarby znalezione podczas spacerów. Podsumowując – trójkołowy rowerek to zdecydowanie polecany zakup!