Jak wybrać najlepszą butelkę do karmienia dziecka?

Odpowiednie karmienie dziecka to kluczowa kwestia dla jego prawidłowego wzrostu. Najprościej w tej kwestii mają matki karmiące piersią – całe oprzyrządowanie mają bowiem zawsze ze sobą. Co zrobić jednak, gdy dziecko od pierwszych dni swojego życia wymaga karmienia przy pomocy butelki? Najważniejsze to wybór odpowiednich akcesoriów!

Pojemność butelki dla dzieci

Ważną kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę wybierając butelkę do karmienia dziecka jest jej pojemność. Malutkie dzieci, które spożywają niewielkie ilości pokarmów potrzebują małych buteleczek. W ciągu pierwszych kilku tygodni życia najlepsze będą buteleczki o pojemności około 120 ml – pozwoli to na przygotowanie odpowiedniej dla malucha porcji mleka. Wraz ze wzrostem dziecka należy się zaopatrzyć w butelki o większej pojemności.

Kwestia higieny

Aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, które mogłyby zaszkodzić maluchowi zaleca się aby przed każdym podaniem posiłku dokładnie wymyć butelkę. O kwestie higieny można zadbać już na etapie zakupu konkretnego produktu – wystarczy kupując butelki dla dzieci wybierać te, które nadają się do wyparzania w specjalnym wyparzaczu.

Butelki zapobiegające kolkom

W pierwszych trzech miesiącach życia malucha mogą męczyć go bolesne kolki. Spowodowane są one nie do końca rozwiniętym jeszcze układem pokarmowym. Aby ograniczyć dolegliwości warto stosować specjalne butelki z systemem antykolkowym, które podczas karmienia ograniczają ilość powietrza połykaną przez malucha.