Gryzaki dla niemowląt – jakie mają korzyści?

Ząbkowanie to bardzo nieprzyjemny okres w życiu każdego malucha. Maluchy zazwyczaj stają się wówczas bardziej marudne, płaczą częściej, a także mogą gorączkować. Jednym z najlepszych sposobów na to aby pomóc dziecku w tym czasie jest stosowanie gryzaków dla niemowląt.

Jakie są najpopularniejsze gryzaki dla niemowląt?

Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się tak zwane gryzaki wodne. Za kilka złotych można je dostać w sklepie z dziecięcymi akcesoriami. Ich działanie opiera się na bardzo prostej zasadzie – przed podaniem dziecku wkłada się gryzak do zamrażalki. Specjalny żel się chłodzi, przynosząc następnie maleństwu ulgę. Bardzo popularne są także gryzaki wykonane z silikonu, które posiadają specjalne wypustki, których zadaniem jest masowanie obolałych dziecięcych dziąsełek.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania gryzaków?

Przede wszystkim ważne są tu kwestie bezpieczeństwa i higieny. Gryzak nie powinien zawierać żadnych luźnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez malucha. Powinien być także dobrze dobrany do wieku pociechy. Ze względów higienicznych, wszystkie gryzaki dawane dziecku powinny być nowe. Nie zaleca się, aby kilkoro dzieci korzystało z tego samego gryzaka – jest to najprostszy sposób przenoszenia groźnych chorób. Każdorazowo gryzak zanim trafi do dziecięcej buzi powinien zostać zdezynfekowany, chociażby przez dokładne opłukanie pod bieżącą wodą.